10 rocznica śmierci kol. Barbary Skrok

admin, 2018-07-12 21:05:52

21 Lipca 2018 tuż po godzinie 12.00 mija 10 rocznica tragicznej śmierci naszej koleżanki

Barbary Skrok

[Zdjęcie: Basia Skrok]

Barbara Skrok była uczestniczką wielu rajdów, naszą towarzyszką na szlakach turystycznych, miłośniczką przyrody ze szczególnym upodobaniem gór.

Ta okrągła rocznica jest szczególnie obchodzona przez jej macierzysty Klub Turystyki Kwalifikowanej "Kompas" w Stalowej Woli.

Klub "Kompas" zaplanował wyjazd w terminie rocznicy śmierci Barbary w Tatry Słowackie m.in. w rejon wodospadów Zimnej Wody gdzie Basia zginęła, Bilikovej Chaty gdzie dopijała ostatni łyk herbaty, a także Tatrzańskiego Cmentarza Symbolicznego położonego na zboczach Ostervy w Tatrach Wysokich. Tabliczka, na której umieszczono sentencję wspominającą odejście Basi bliscy i przyjaciele ostatecznie umieścili na Tatrzańskim Cmentarzu Symbolicznym na Wiktorówkach.

Ponadto w intencji ś.p. Barbary w dniu 22 lipca w niedzielę o godz. 13.00 zaplanowano Mszę Świętą w Sanktuarium Maryjnym na Wiktorówkach.

Wspomnijmy ś.p. Barbarę w tych dniach w myślach i modlitwach.

[Zdjęcie: Tabliczka upamiętniająca śmierć Barbary znajduje się na cmentarzu na Wiktorówkach w Zakopanem]