Galerie zdjęć z Imprez Oddziału PTTK przy Pratt&Whitney Rzeszów S.A.

Strona główna > IMPREZY ODDZIAŁU PTTK PRZY WSK RZESZÓW W 2011 > Mała i Wielka Fatra 23-31 lipiec 2011, Słowacja

Masyw Sokolie ma postać wału górskiego długości ok. 4,5 km, rozciągniętego w osi wschód – zachód i zamykającego od północnego zachodu dolinę Vrátną.

Na wschodzie od masywu Bobotów oddziela go przełomowy odcinek doliny Vrátňanki, nazywany Cieśniawami (słow. Tiesňavy), natomiast od zachodu ogranicza go dolina potoku Bránica. Na południu poprzez przełęcz Príslop (916 m n.p.m.) i grzbiet Baraniarky - Kraviarske łączy się z głównym grzbietem Małej Fatry.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sokolie

PTTK_O_WSKRZDSC00465.jpg PTTK_O_WSKRZDSC00198.jpg PTTK_O_WSKRZDSC09735.jpg PTTK_O_WSKRZDSC00442.jpg PTTK_O_WSKRZDSC00414.jpg

Wybierz język: