Dział aktualności

<< Poprzednie 1 2 361 62 63 Kolejne>>

Aktualności: Jak zostać członkiem PTTK w 2020r.

admin, 2020-12-31 00:00:01


Krótka instrukcja jak zapisać się do PTTK:

1) Zapraszamy Cię do naszego biura PTTK przy P&W Rzeszów S.A. w dowolną roboczą środę w godzinach od 15.15-16.00.

Biuro znajduje się przy dolnej bramie P&W Rzeszów, ul. Hetmańska 120, pok. 107 w pomieszczeniach organizacji społecznych - patrz zakładka "Kontakt".


Uprzednio, jeżeli nie możesz przyjść zadzwoń we wskazanych wyżej godzinach pod tel. 6980 (wewnętrzny P&W Rzeszów) lub spoza P&W Rzeszów tel. 17 854 6980 lub napisz e-maila oddzial@wskrzeszow.pttk.pl2) Weź ze sobą 1 zdjęcie o bokach około 30 mm na 40mm (format legitymacyjny)

3) Uzupełnij 1 egzemplarz deklaracji załączonej pod tym linkiem TUTAJ. Deklarację otrzymasz i wypełnisz również na miejscu w naszym biurze.

4) Zapoznaj się ze statutem Oddziału PTTK i statutem PTTK w sekcji
Statut Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz z Kartą praw i obowiązków członka PTTK

5) Zapoznaj się z klauzulą informacyjną PTTK dotyczącą polityki RODO TUTAJ


6) Na miejscu w biurze otrzymasz i uzupełnisz formularz dotyczący wyrażenia przez Ciebie zgody na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych, które nam przekażesz a które są niezbędne by zostać członkiem PTTK ( TUTAJ )

7) Opłać w biurze Oddziału składkę w 2020, która wynosi
- 65 zł(normalny) lub 40zł (ulgowy)
- wpłać jednorazowe wpisowe 20 zł jeśli opłacasz składkę normalną, a jeśli ulgową to i 10 zł
- wpłać 8 zł jako koszt legitymacji.

Więcej na temat składek znajdziesz TUTAJTo wszystko - do zobaczenia w biurze i na szlaku!
=====================================================

Aktualności: PILNE! ZAPISY! Tatry Wysokie, Słowacja, 25.07 - 01.08.2020

admin, 2020-07-04 09:00:00

------------------------Komunikat z dnia 04.07.2020-----------------------------------------------------------------------------
Zmiana miejsca pobytu!

Baza wyjazdu zostaje przeniesiona na Zakopane i okolice - TATRY POLSKIE.

Prosimy potwierdzić organizatorowi Dawid 723 660 216 zgodnie z powyższym do 5 lipca w SMS: REZYGNUJĘ lub AKCEPTUJĘ UCZESTNICTWO w TATRY POLSKIE

Przyczyna zmiany wynika z COVID-19 i wprowadzonego w naszej firmie Pratt&Whitney Rzeszów S.A. (Raytheon Technologies, RTX) wymogu odbycia 14 dniowej kwarantanny pokrywanej urlopem liczonej od dnia powrotu z jakiegokolwiek kierunku zagranicznego. Kwarantanna to wymóg korporacyjny i nie zależy od łagodzenia restrykcji podejmowanych przez poszczególne rządy państw.


PS
- Okres pobytu nie ulega zmianie i jest od 25 lipiec (sobota) do 01 sierpnia (sobota) 2020
- Baza będzie rezerwowana po uzyskaniu potwierdzenia, anulowania od uczestników, mogą być wymagane zaliczki, koszty zakwaterowania nie będą wyższe
- Kwatery na Słowacji będą anulowane 15 lipca. Ewentualne zniesienie restrykcji przez RTX przed tym terminem umożliwiłoby nam powrót do pierwotnego planu
- Prosimy śledzić komunkaty ze względu na dość dynamicznie zmieniające się otoczenie z powodu COVID-19
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Zapraszamy na wyjazd "Tatry Słowackie Wysokie- zamiast Bułgarii 2020"

1) TERMIN IMPREZY: od 25 lipiec (sobota) do 01 sierpnia (sobota) 2020

2) PLAN WYJAZDU

Przejazd we własnym zakresie do miejscowości Nova Lesna (lub Poprad). W trakcie pobytu przemieszczać będziemy się koleją Tatranske Elektricke Zeleznice, TEZ bez konieczności używania samochodów.

Ceny kolejki: TUTAJ

Rozkład jazdy: TUTAJ


3) KOSZT IMPREZY
- Noclegi ~85-90 EUR /7 nocy, koszt może minimalnie się zmienić,
koszt obejmuje opłatę 0.5 EUR/dz., koszt będzie jeszcze negocjowany
- Koszt dojazdu we własnym zakresie
- Bilet na kolej do wyboru: 7 dni 14 EUR, 1 dzień 3 EUR, 3 dni 8 EUR

4) WYŻYWIENIE we własnym zakresie

5) UBEZPIECZENIE NNW oraz EKUZ są obowiązkowe
Członkowie PTTK z opłaconą składką ubezpieczeni są automatycznie, pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.

Uwaga! należy pobrać z NFZ EKUZ - jeżeli ktoś nie ma aktualnego

6) ZAPISY do 30.06.2020 zgłaszać wyłącznie SMS na tel. 723660216 - Dawid lub dzwonić celem uszczegółowienia

Uwaga! Przy zapisie prośba by zgłosić kto może jechać samochodem, dojedzie środkami transportu publicznego lub jedzie ale wyłącznie może być pasażerem

Wygodny dojazd z Zakopanego na kwaterę będzie poprzez STRAMA TUTAJ

ale

Istnieje również opcja dojazdu środkami publicznymi z Zakopanego
na trasie Zakopane - Przejście graniczne Łysa Polana-Tatranská Javorina rokład SAD (PKS na Słowacji) z Tatranskiej Javoriny jest TUTAJ

7) Ilość miejsc jest ograniczona.

8 ) Wycieczka ma charakter górski.

9) Ewentualna zaliczka będzie wymagana po ogłoszeniu bliżej wyjazdu.

10) Należy pamiętać i uwzględniać przy podejmowaniu decyzji o wyjeździe, że pandemia COVID-19 nie została odwołana. Pomimo zniesienia kontroli na granicy ze Słwoacją oraz zniesienia kwarantanny

11) PLAN. Plan wyjść będzie ustalany na miejscu. Możliwość wejść m.in. na Rysy, Jagnięcy Szczyt, Sławkowski Szczyt, Koprovy Szczyt, Przednie Solisko, Polsky Hreben, Vyhodna Vysoka, przejścia magistralą tatrzańską. Wjazd kolejkami linowymi możliwy jest pod szczyt Łomnicy, na Hrebieniok i przednie SoliskoAktualności: Zapisy! Informacja! "Góry Bułgarii" 31 lipiec - 09 sierpnia (10 dni)

admin, 2020-06-22 13:00:00
ZAPISY PO ZMIANIE NA WYJAZD Tatry Wysokie, Słowacja, 25.07 - 01.08.2020 TUTAJPRZENIESIENIE WYJAZDU DO BUŁGARII NA 2021
Informujemy, że wyjazd "Góry Bułgarii" zaplanowany w dniach 31 lipiec - 09 sierpnia zostaje przeniesiony na przyszły rok 2021 na 31 lipiec - 7 lub 8 sierpień.

ZMIANA TERMINU WYJAZDU I LOKALIZACJI
Jednocześnie informujemy, że tegoroczny termin imprezy 31 lipiec - 09 sierpnia ulega zmianie na:
25 lipiec (sobota) - 01 sierpień (sobota)


We wskazanym nowym terminie planuje się wstępnie Tatry Słowackie Zachodnie i Wysokie lub Mała i Wielka Fatra od strony Zachodniej oraz Tatry Niskie

FORMA WYJAZDU W NOWYM TERMINIE
Forma tego wyjazdu (dojazd zorganizowany-prywatny, lokalizacja, zakwaterowanie, koszty) zostanie podana w miarę pozyskania informacji co do otwarcia granic Słowacji oraz warunków wjazdu i wyjazdu z tego kraju oraz warunków pobytu.

W przypadku, jeżeli nie będzie można prowadzić turystyki na Słowacji zorganizowany zostanie we wskazanym terminie wyjazd na terenie kraju.

KOMUNIKOWANIE
Informacje dotyczące tego wyjazdu przekazywane będą sukcesywnie w tym komunikacie i e-mail.

PRZYCZYNY WYNIKŁEJ ZMIANY
Przepraszamy za zmianę terminu. Ze względu na to, że działamy przy PWR, dlatego dostosowujemy się do kalendarza Zakładu, który wprowadza nieplanowany wakacyjny przestój w II połowie lipca co bezpośrednio wymusza urlopy pracowników i jest konsekwencją wynikłą z epidemii COVID-19 na Świecie.Aktualności: Relacja! Galeria! Rowery, okolice Rzeszowa 11-14.06.2020 (czw-niedz)

admin, 2020-06-06 20:31:45Rowerzystki, Rowerzyści i Sympatycy tego rodzaju rekreacji,Członkowie:

W tym roku wyjątkowo wyjazd "Rowery" jest nieco zindywidualizowany, nie mniej prosimy w miarę możliwości o podzielenie się pasją i przesyłanie zdjęć z rowerowych wycieczek do Ewy Ch, która utworzy na naszej stronie wspólną galerię zdjęć.


Zdjęcia poglądowe będzie można oglądać w tej lokalizacji LINK DO GALERII


Plan tego wyjazdu jak zwykle dobrze przemyślany i przygotowany przez koleżankę Asię J. znajduje się: TUTAJ
Aktualności: Komunikat! Rowery, okolice Rzeszowa 11-14.06.2020 (czw-niedz)

admin, 2020-06-06 13:10:28Po zapoznaniu się z komunikatem przejdź TUTAJ


Informacja od Asi J.
Transport: indywidualny.
Noclegi: indywidualnie.
Realizacja tras: indywidualnie, niekoniecznie w w/w podanym terminie.
Koszty: wg fantazji uczestników.
Zapisy: brak, ale mile widziane zdjęcia z trasy z krótkim info kiedy i na jakim odcinku zostały zrealizowane


Kto nie wyjeżdża w plener, nie ma pomysłu, a chce aktywnie spędzić wolny czas 11-14.06.2020 r to proponuję poznać okolice Rzeszowa na rowerze.
Trasy są tak zaplanowane, aby do minimum ograniczyć poruszanie się po drogach z dużym ruchem, tak więc można się spodziewać odcinków żwirowych i ziemnych.

Pliki KLM są przygotowane do LocusMap.
Można je również wczytać na komputerze do Google Earth Pro i wielu innych programów.

Może warto tym razem poznać okolice Rzeszowa?


Krótki opis tras.

Trasa Bzianka
Zalecany kierunek: Market 'Obi' (ul.Podkarpacka), ul. Zawiszy Czarnego, ul. 9 Dywizji Piechoty (droga serwisowa), Zespół Szkół w Racławówce, Nosówka (skręt w prawo koło domu nr 80), Rzeszów Bzianka (ul. Kalinowa), wierzchowina (Słotwinka), Będziemyśl, Dąbrowa, Trzciana, Świlcza, łąki koło Bratkowic, Świlcza, ul. Krakowska, ul. Chmury, ul. Technologiczna, ul. Miłocińska, Przystanek PKP 'Rzeszów Zachód'
Uwaga: OS może wystąpić po deszczu: Rzeszów Bzianka (ul. Kalinowa)-wierzchowina (Słotwinka)- droga polna z nawierzchnią ziemną.

Trasa Hermanowa
Zalecany kierunek: Siłownia na wolnym powietrzu ul.Grabskiego, żwirownia, ul. Kwiatkowskiego, ul. Miejska, ul. Budziwojska, ul. Sportowców, ul. Potoki, Przylasek, Gren Velo do Leśnictwo Hermanowa, Borek Nowy (skręt w lewo przed mostem), Borek Stary (skręt w prawo ok. 150 m za domem nr 356A), Borówki, Kielnarowa, ul. Łany, ul. Rodzinna, ul. Świętojańska, ul. Miła, ul. Strażacka, Siłownia na wolnym powietrzu ul.Grabskiego.

Trasa Niechobrz
Zalecany kierunek: placyk z pomnikiem koło Zapory od strony Lisiej Góry, Boguchwała, Lutoryż, Niechobrz, Racławówka, ul.Karkonoska, ul. Zawiszy Czarnego, Market 'Obi' (ul.Podkarpacka)

Trasa Rzeszów pn
Zalecany kierunek: Przystanek PKP 'Rzeszów Zachód', ul. Robaka, ul. Skrajna, wzdłuż ogrodów działkowych, drogą polną do ul Łowieckiej, Trzebownisko, Zaczernie, droga serwisowa koło A4, rondo na drodze 869, las (dowolne trasy), Wola Cicha, Zabajka, droga serwisowa koło A4, Rudna Wielka, Rzeszów-Dworzysko, Miłocińska, Przystanek PKP 'Rzeszów Zachód'.<< Poprzednie 1 2 361 62 63 Kolejne>>


Kliknij tutaj aby obejrzeć wszystkie aktualności. Kliknij tutaj aby obejrzeć wszystkie relacje.