Dział aktualności

Przebieg imprezy 30.04-03.05.2015 Beskid Śląski


admin, 2015-05-08 21:02:19



Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem imprezy 30.04-03.05.2015 Beskid Śląski

Zdjęcia pojawią się niebawem

Dzień I czas przejścia ok. 4 godziny

Przejazd autokarem z Łańcuta do Szczyrku, przejście ścieżką pod wyciągiem na Skrzyczne (1257), po krótkiej biesiadzie w schronisku przejście zielonym szlakiem przez Małe Skrzyczne (1241) na Malinowską Skałę (1152) i zejście czerwonym szlakiem na przełęcz Salmopolską, skąd autokarem dojazd do Istebnej i zakwaterowanie w Ośrodku Maria.


Dzień II czas przejścia ok. 4 ˝ godziny plus biesiady w schroniskach

Dojazd autokarem z Istebnej do Wisły – Jawornik i wyjazd kolejką na Soszów Wielki (886), gdzie w schronisku miło spędziliśmy czas przy dźwiękach gitar i piosence turystycznej. Z Szosowa przejście granicznym szlakiem beskidzkim przez Cieślar (920), Stożek Mały (843) i Stożek Wielki (978 ) na Kiczory (990). Dalej zejście zielonym szlakiem do przysiółka Wilcze, gdzie odwiedziliśmy Izbę Pamięci Jerzego Kukuczki. Z Wilczego przejście do centrum Istebnej na lody i powrót autokarem na kwaterę.


Dzień III czas przejścia ok. 5 godzin plus biesiady w schroniskach

Dojazd autokarem z Istebnej do Ustronia – Czantoria Baranowa, wyjście żółtym szlakiem na Czantorię Małą (866) i dalej czarnym szlakiem na Czantorię Wielką (995) z odpoczynkiem po drodze w chacie u przemiłych góralek. Z Czantorii kontynuacja czerwonego, granicznego szlaku beskidzkiego przez przełęcz Beskidek (684) na Soszów Wielki (886), gdzie ponownie odwiedziliśmy schronisko i tym razem biesiadowaliśmy przy szantach. Stąd (z żalem) zeszliśmy niebieskim szlakiem do Wisły – Jawornik i udaliśmy się do centrum Istebnej na lody i zakupy, a następnie na kwaterę.


Dzień IV czas przejścia ok. 3 godziny

Wyjazd autokarem z Istebnej do Szczyrku, wyjście zielonym szlakiem do schroniska pod Klimczokiem, po krótkim odpoczynku zdobycie szlakiem czarnym Klimczoka (1117 ) i zejście czerwonym szlakiem do Chaty Wuja Toma na obiad i przejście żółtym szlakiem do autokaru. Wyjazd ze Szczyrku w drogę powrotną.




Kliknij tutaj aby obejrzeć wszystkie aktualności. Kliknij tutaj aby obejrzeć wszystkie relacje.