Dział aktualności

Ferie na nartach 20-23 styczeń 2011 - zestawienie tras


admin, 2011-02-02 22:33:48

1) Przejście na nartach biegowych ze Szczawnika(parking pod wyciągiem) do Bacówki pod Wierchomlą, następnie niebieskim szlakiem na Runek. Z Runka na prawo czerwonym szlakiem przez Bukową i na Jaworzynę Krynicką. Całkowity czas przejścia około 3 godzin 30 minut do 4 godzin 0 minut.
2) Przejście ze Szczawnika(parking pod wyciągiem) w kierunku Bacówki pod Wierchomlą, po około 30 minutach od wyjścia z parkingu (na wysokości nieopisanej w mapie bacówki, ale jedynej na trasie po lewej jej stronie) odbicie w lokalny czerwony szlak prowadzący na Jaworzynę. Po 30 minutach marszu lokalnym szlakiem czerwonym pod łagodnie zlokalizowane podejście odbicie w lewo w nieoznakowane dukty leśne i przejście obok szczytu Kotylniczego Wierchu, obok Rezerwatu Żubracze, następnie Wielkiej Bukowej i dojście do Polany Gwiaździstej przy szlaku niebieskim prowadzącym na Runek lub do Bacówki pod Wierchomlą. - czas przejścia minimum 2 godzin 30 minut.Kontynuacja przejścia po szlaku niebieskim na Runek - 20 minut, następnie z Runka na Jaworzynę Krynicką 1 godzina 0 minut. Zejście z Jaworzyny wzdłuż trasy narciarskiej około 20 minut. Całkowity czas przejścia: 4 godziny do 4 godziny 30 minut.
3) Ostatnie przejście to trasa ze Szczawnika, która prowadzi znakowanym czarnym lokalnym szlakiem na Jaworzynę Krynicką(Uwaga! Początkowo strome podejście nie nadające się na biegówki, jednak po około 40minutach przyzwoita płaska trasa biegowa), czas przejścia około 2 godzin 30 minut do 3 godzin 0 minut w jedną stronę. Szlak czarny dochodzi do czerwonego, na krzyżówce skręcamy w prawo skąd około 30minut do Jaworzyny.

4) Narty zjazdowe testowały stoki: Słotwin, Jaworzyny Krynickiej, Szczawnika, Wierchomli


"Galeria zdjęć z "Ferie na nartach"Kliknij tutaj aby obejrzeć wszystkie aktualności. Kliknij tutaj aby obejrzeć wszystkie relacje.